Energiapiaci adatelemző

Energiapiaci elemzőt keresünk villamosenergiapiaci jelenlétünk erősítésérére. Új munkatársunknál erős adatelemzői véna, programozási képesség (python, stb), energiapiaci érdeklődés, amire számítunk. Munkád során rálátásod lesz a földgázpiacra is. Ha érdekel az energiakereskedelem, adatelemzés, prediktív modellek megalkotása, és szívesen készítesz elemzéseket, nézel a felszín mögé, akkor ezt a munkát neked találták ki!

Főbb feladatok

  • Ügyfeleink energiafelhasználásának és energiatermelésének nyomon követése ill. előrejelzése
  • Villamos- és földgáz-energiapiaci elemzések/modellek készítése
  • Árváltozások modellezése napi, napon belüli és kiegyenlítő-energiapiacon
  • Árazási és predikciós modellek megalkotása
  • Földgáz- és villamosenergia-szolgáltatás szervezésének támogatása
  • Kapcsolattartás az ügyfelekkel és kereskedő partnerekkel, illetve hálózati társaságokkal

Amit kínálunk (fizetés mellett)

  • Intenzív tanulási lehetőség a következő területeken:
    • Energiapiaci trendek naprakész ismerete
    • Energiapiac és -rendszer megértése
    • Később részvétel a mindennapos kereskedelemben, árazásban
    • Portfólió elemzési ismeretek használata a gyakorlatban
    • Betekintés jelentős energiafogyasztó vállalatok működésébe
  • Dinamikus csapat
  • Hosszú távú fejlődési lehetőség
  • Fizetés: tapasztalattól függően

Követelmények

  • Befejezett egyetemi tanulmányok mérnöki, közgazdaságtani vagy egyéb kapcsolódó területen (legalább BSc.)
  • Programozási ismeretek és érdeklődés (valamiféle tudás elvárt)
  • Energiapiaci ismeretek és/vagy érdeklődés (tapasztalat nem kötelező)
  • Erős excel tudás
  • Logikus gondolkodás, tanulni akarás, kreativitás
  • Angol nyelvtudás

Előny

  • Erős programozási ismeretek
  • Adatbázisok/MySQL ismerete
  • Energiapiaci ismeretek

A pozíció alapvetően teljes munkaidős, amitől nyomós ok esetén el tudunk térni.

A Wattlerről

Nézz körbe a weboldalunkon, hogy megismerj minket és céljainkat! Nézd meg földgázszolgáltatásról szóló ►videónkat, látogass el Facebook-oldalunkra, vagy töltsd le a Wattler App-ot!

Rád gondoltunk?

Ha a pozíció felkeltette érdeklődésedet, akkor küldd el a CV-d és egy rövid bemutatkozást a work@wattler.eu-ra még ma!

Ha érdekel, nézd meg a többi nyitott pozíciónkat!